هوشمندسازی

درباره برونتاب انرژی

شرکت برونتاب انرژی از سال 1390 (2011 میلادی) کار خود را به عنوان دفتر بروناتا دانمارک در ایران آغاز کرد. فعالیت این شرکت در ابتدا با واردات و ارائه خدمات فنی و مهندسی تجهیزات اندازه‌گیری هوشمند و مونیتورینگ آب و انرژی آغاز شد. در ادامه و در سال 2013 در همکاری مشترک بین طرف ایرانی و دانمارکی فرآیند انتقال دانش فنی و خط تولید تجهیزات اندازه گیری به ایران گسترش یافت.فرآیند انتقال دانش فنی طی دو سال به اتمام رسید و سرانجام در سال 2015 شرکت برونتاب انرژی چرخه تولید و کالیبراسیون کلیه اجزای سیستم را کامل کرد.

بروناتا با سابقه 103 ساله (تاسیس 1917میلادی) و بیش از 24 میلیون دستگاه در حال بهره‌برداری در جهان یکی از بزرگترین شرکت‌های اندازه گیری فعال در جهان محسوب می‌شود و ضمن تامین دستگاه‌های اندازه‌گیری با تکنولوژی‌های مختلف بر اساس خواست خریدار، خدمات اندازه گیری، خوانش، تحلیل و در نهایت خدمات مونیتورینگ و بهینه سازی ارائه می‌نماید.

راهکارهای شرکت برونتاب انرژی به بخش های زیر تقسیم می شود:

الف) اندازه گیری و پایش انرژی

تجهیزات انرژی‌سنجی (تفکیک گرمایش موتورخانه و سرمایش چیلر)

اندازه‌گیری و بهینه سازی و تفکیک آب مصرفی

اندازه‌گیری و بهینه سازی و تفکیک برق مصرفی

اندازه‌گیری و بهینه سازی و تفکیک گاز مصرفی

خوانش از راه دور، ثبت و تحلیل داده‌ها

ب) پایشگرها و ثبت کننده‌های تحت وب و مونیتورینگ ادوات صنعتی

مونیتورینگ دما و رطوبت در یخچالها، سردخانه ها، کوره ها، اتاق های سرور

مونیتورینگ فشار سیال در سیستم

ج) آلارم‌های تحت وب و نظارت خودکار تجهیزات صنعتی

مونیتورینگ دما و رطوبت در یخچالها، سردخانه ها، کوره ها، اتاق های سرور

مونیتورینگ فشار سیال در سیستم

استفاده از تجهیزات مبتنی بر اینترنت اشیاء IOT

خوانش از راه دور، ثبت و تحلیل داده‌ها

سیستم اخطار و نشت یابی:
سرور مرکزی پس از دریافت اطلاعات کنتور در صورتی که در 24 ساعت شبانه روز افزایش بی‌وقفه مصرف آب را مشاهده نماید، از طریق اس ام اس و ایمیل مصرف غیر طبیعی را به مالک و یا مدیریت ساختمان گزارش می‌دهد.

سیستم اخطار و نشت یابی
سیستم اخطار و نشت یابی

پایشگرها و ثبت کننده‌های تحت وب و مونیتورینگ ادوات صنعتی:
شرکت برونتاب انرژی در زمینه تجهیزات صنعتی بدلیل داشتن تکنولوژی‌های مختلف ارسال اطلاعات یا همان خوانش از راه دور (Tele Metering) تجهیزات مونیتورینگ متنوعی را جهت استفاده‌های صنعتی طراحی و تولید نموده است.

نمونه کاربردهای تجهیزات شرکت برونتاب انرژی که در صنایع گوناگون در حال استفاده است:

ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز، سنجش پارامترهای گاز عبوری، دمای ورودی گاز، دمای خروجی موتورخانه پیش گرمایش، دما و رطوبت

سردخانه نگهداری سیب و همچنین استخر پرورش ماهی: تجهیزات سنجش دما

فریزرهای صنعتی با دماهای بسیار پایین (Extreme Temperature) دماهای 90- درجه نگهداری نمونه‌های آزمایشگاهی گیاهی و انسانی

تجهیزات آبگرمکن خورشیدی

پایشگرها و ثبت کننده‌های تحت وب و مونیتورینگ ادوات صنعتی

ج) آلارمهای تحت وب و نظارت خودکار تجهیزات صنعتی
تمامی تجهیزات ارائه شده توسط شرکت برونتاب انرژی قابلیت تعریف آلارم و اخطارهای نشان‌دهنده عیب در سیستم را به صورت آنلاین و در لحظه دارا می‌باشند که از طریق اس ام اس و ایمیل برای مشترک ارسال می‌شود.

نرم‌افزار مونیتورینگ و مدیریت مصارف انرژی

سامانه مونیتورینگ و مدیریت مصارف انرژی EEMS برای اندازه‌گیری انرژی‌های آب، برق، گاز، گرمایش و سرمایش، و گزارش‌گیری از آنها در یک شبکه اندازه‌گیری طراحی شده است. پس از ورود به سامانه، فهرست سنجنده ها به تفکیک نوع انرژی و لیست مشترکین قابل مشاهده است. نوار انتخاب موجود در بالای صفحه امکان دسترسی به تنظیمات اصلی سامانه، راهنمای کار با سایت، بازگشت به صفحه نخست و خروج از سامانه را فراهم میکند.

از دیگر امکانات موجود در سامانه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

• تنظیم واحدهای اندازه گیری
• تنظیمات مربوط به سرویس‌ها
• مدیریت تعرفه‌های انرژی
• تنظیم سطوح دسترسی
• نمایش نمودار مصرف
• نمایش ریز خوانش‌ها
• مشاهده قبض‌های صادر شده پیشین
• گزارش‌گیری از بازه زمانی خاص
• افزودن هزینه‌های مازاد به صورت حساب مشترک
• دیدن بایگانی هزینه‌های مازاد

تکنولوژی های در اختیار شرکت برونتاب انرژی:

شرکت برونتاب انرژی
شرکت برونتاب انرژی

مقدمه ای بر امکانات رفاهی خانه های هوشمند و مزایای هوشمند سازی

هوشمند سازی ساختمان مخفف عبارت BMS به معنای مدیریت هوشمند ساختمان یا به تعبیر دیگر سیستم اتوماسیون ساختمان است.

لیست امکانات خانه هوشمند شامل چه مواردی است؟

 • کنترل روشنایی
 • کنترل برق
 • گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع هوا
 • امنیت و مشاهده
 • کنترل دسترسی
 • سیستم اعلان حریق هوشمند
 • لوله‌کشی هوشمند و عیب یابی سریع و آسان
 • تلویزیون مدار بسته (CCTV)
 • سایر سیستم‌های مهندسی
 • سیستم PA
 • مانیتور هشدار
 • اتوماسیون امنیتی
 • پرده هوشمند
 • سیستم های صوتی و تصویری
 • آبیاری هوشمند
 • هوش مصنوعی کنترل کننده ی اتوماتیک
 • گجت های رفاهی و زیبایی

امکانات ایمنی خانه هوشنمد

علاوه بر کنترل فضای داخلی ساختمان، امکانات هوشمند سازی ساختمان یا سیستم‌های BMS برخی مواقع با کنترل دسترسی (کنترل ورودی‌های گردان و درهای دسترسی که ورود و خروج در ساختمان را میسر می‌سازند) یا سایر سیستم‌های امنیتی مانند تلویزیون مدار بسته (CCTV) و آشکارسازهای حرکتی مرتبط هستند.سیستم‌های اعلان حریق و آسانسور نیز گاهی اوقات با هدف نظارت به BMS متصل می‌شوند و یکی ازمهم ترین امکانات خانه هوشمند در شرایط بحرانی بر شمرده می‌شوند.در صورت بروز آتش‌سوزی، فقط پنل هشدار آتش می‌تواند دمپرها را در سیستم تهویه ببندد تا از پخش شدن دود ممانعت به عمل آید، حامل‌های هوا را خاموش کند، فن‌های تخلیه‌ی دود را بکار بیاندازد و کلیه‌ی آسانسورها را به طبقه همکف بفرستد و آن‌ها را پارک کند تا از ورود افراد به آن جلوگیری کند.

شرایط  تعمیر و نگهداری

 • سهولت دسترسی به اطلاعات
 • برنامه‌ریزی زمانی تعمیر و نگهداری رایانه‌ای
 • استفاده مؤثر از كاركنان نگهداري
 • تشخیص زود هنگام مسائل یا کار سرویس آسان
 • ساکنان راضی‌تر
 • تمامی این مزایای در تعمیر و نگهداری باعث می‌شود  ساکنان راضی تر و از امکانات خانه هوشمند برخوردار شوند.

تمایز بخش هوشمند سازی شرکت برونتاب انرژی با دیگر رقبای خارجی و داخلی:

همگی از امکانات خانه های هوشمند مطلع هستیم و می دانیم شرکت های موفقی در حوزه تولید خانه های هوشمند مشغول به کار هستند. شرکت control4 یکی از شرکت های موفق در حوزه ی هوشمند سازی است. شرکت دی میک با سال ها تلاش، تحقیق و توسعه همراه با جوانان مستعد و خلاق ایران زمین سعی کرده است فاصله ی خود با این رقبا را کاهش دهد و حتی ارزش افزوده های دیگری را نسبت به این رقبا خلق کند. که در هر یک از بخش های زیر سعی کرده ایم یک یا دو مورد از این تمایز ها را شرح دهیم.

بررسی تمایز های دی مِیک در بخش هوشمند سازی با رقبای خارجی

هوش مصنوعی سطح بالا برای ایجاد سناریوهای اتوماتیک برای کنترل خانه بدون تعامل

تصور کنید با ماشین خودتان در حال حرکت به سمت خانه هستید، به 500 متری خانه رسیده اید، از طریق گوشی تان برای منزل یک پیام ارسال میشود تا درب پارکینگ به صورت اتوماتیک باز بشود. قهوه ساز روشن شود، پرده ها باز شوند، سیستم گرمایش یا سرمایش روشن شود تا قبل از رسیدن شما به منزل دمای خانه برای شما تنظیم شود، موزیک موردعلاقه ی شما یا کانال تلویزونی یا موردعلاقه ی شما پخش شود.
زمانی که شما به در ورودی خانه می رسید، بدون هیچ حرکت یا کاری در برای شما باز میشود. این کار با فیس آیدی و جی پی اس گوشی شما و همچنین در برخی موارد با پردازش تصویر پلاک ماشین انجام خواهد شد.

منشی و پرستار سخنگوی HI-TECH:

منشی و پرستار هوشمند یک هوش مصنوعی قوی به منظور تعامل های گفتاری و صوتی دوطرفه و گزارش تمامی علمکرد های منزل چه در خانه و چه در بیرون از منزل، به عنوان یک دوست و منشی مجازی در کنار شما قرار دارد. وارد خانه می شوید، با ذکر نام به شما خوش آمد می گوید و گزارشی از اتفاقات خانه در زمانی که شما در خانه نبودید به شما می دهد.وقت دکتر یا آرایشگاه برای شما خواهد گرفت. در آشپزی با گفتن دستور العمل غذا به شما کمک خواهد کرد.
همچنین در زمان افسردگی به شما توصیه کند به دکتر مراجعه کنید یا آهنگ شاد برای شما پخش کند. در زمان بی خوابی سناریوی خواب را برای شما اجرا میکند. در صورت بروز سکته در خانه یا بیرون از منزل بلافاصله با پزشک شما تماس خواهد گرفت و علائم حیاتی شما را به پزشک اطلاع خواهد داد. او علاوه بر منشی، یک پرستار دلسوز نیز برای شما خواهد بود تا در شبانه روز به طور مداوم سلامتی شما رو چک کند.

نورپردازی هوشمند

استفاده از خاصیت روانشناسی رنگ ها به منظور ایجاد جوهای انرژی بخش، هیجانی، آرامش بخش و… . به عنوان مثال استفاده از نور آبی در نورهای اصلی خانه در صبحگاه به منظور ایجاد جو انرژی بخش در خانه (خاصیت روانشناسی رنگ ها) و نور زرد در شبانگاه به منظور ایجاد جو آرامش بخش و خواب آور.
سازگاری نورپردازی هوشمند خانه با تلویزیون و سینما خانگی به منظور ایجاد جو متناسب با فیلم و تعویض اتوماتیک و هوشمند.

کنترل برق

استفاده از هوش مصنوعی برای محاسبه ی نقطه ی اشباع نوردهی لامپ ها در روز و کاهش اتوماتیک نور تا نقطه ی اشباع لامپ
اطلاع دهی میزان نور و تمامی فعالیت های الکترونیکی توسط منشی سخنگو

گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع هوا

استفاده ی ترکیبی از میزان باز و بسته بودن پرده ها و پنجره ها، میزان گرما دهی لامپ ها و سیستم نورپردازی خانه و میزان گرمادهی وسایل حرارتی برای تثبیت میزان گرما در خانه. این مورد می تواند میزان مصرف انرژی توسط وسایل گرمایشی را کاهش دهد.

کنترل دسترسی

تعامل با وسایل منزل از راه های مختلفی صورت میگیرد. تبلت، گوشی، کنترل های دستی مانند کنترل تلویزیون یا کنترل کننده های متصل شده به دیوار مانند کلید های کنترل لامپ یا کولر از این موارد هستند. اما هوشمند سازی دی میک به گونه ای خواهد بود که شخص بتواند علاوه بر این موارد با چرخاندن انگشت خود در هوا به صورت ساعتگرد میزان روشنایی را کاهش دهد، درجه ی کولر را کاهش دهد، موزیک مورد علاقه اش را پلی کند و … تعامل حرکتی نسل جدیدی از هوشمند سازی خانه ها خواهد بود.
کنترل وسایل منزل و هوش مصنوعی با استفاده از گفتار با منشی سخنگو…

صداپردازی هوشمند

دی مِیک یا شرکت برونتاب انرژی می تواند با استفاده از علم مهندسی صدا و نصب چند پنل صدا در نقاط مناسب دیوارهای خانه با اسپیکر های معمولی در خانه صدای سه بعدی ایجاد کند تا لذت شنیدن موسیقی و تماشای ویدیو چندین برابر شود.
متناسب با ریتم موسیقی یا ویدیو رقص نور انجام شود.
با استفاده از تکنولوژی اسپیکرهای لیزری هر کس میتواند به آهنگ، رادیو و کانال تلویزیونی خود گوش کند. پدر خانواده اخبار را تماشا کند، مادر از کانال رادیویی به برنامه آشپزی مورد علاقه ی خود گوش دهد و فرزندان هر کدام آهنگ به مورد علاقه ی خود گوش کنند، بدون آنکه هیچ یک از این صداها مزاحم دیگری شود و در خانه آلودگی صوتی ایجاد کند.

اتوماسیون امنیتی

به محض ورود دزد به خانه دود خواب آور منتشر خواهد شد و با پلیس تماس گرفته می شود.
شبیه سازی حضور در منزل در زمان سفر توسط هوش مصنوعی

آبیاری هوشمند

سیستم آبیاری دی میک نه تنها میزان رطوبت در خاک باغچه را محاسبه خواهد کرد بلکه میزان اکسیژن، آمونیاک و دیگر مواد معدنی خاک را محاسبه می کند و به مقدار نیاز پودر مکمل آن ها را در مخزن آب حل میکند و در زمان مناسب در روز باغچه را آبیاری خواهد کرد.

ایستگاه هواشناسی هوشمند

اگر بدون چتر از خانه بیرون بروید روی گوشی شما هشدار داده خواهد شد که یک ساعت دیگر باران خواهد آمد، در حالی که با خودتان چتر نبرده اید!
به محض بارش باران یا برف پرده ها کنار خواهند رفت تا لذت تماشای بارش برف و باران را از دست ندهید.

گجت های هوشمند

 • تخت خواب دو نفره ی ایزوله از صدا به همراه سینمای خانگی
 • تلویزون 67 اینچی مخفی شو با مانیتور شفاف
 • مینی گاردن کوچک و هوشمند در آشپزخانه
 • میز کار هوشمند مکانیکی
 • آینه ی هوشمند
 • ساعت های هوشمند سلامتی
 • سرشیرهای نمایش دهنده ی درجه ی حرارت آب با نورپردازی
 • شیشه های مات شو با قابلیت تشخیص درجه ی تابش خورشید
 • جاروبرقی مرکزی و جاروبرقی اتوماتیک
 • عینک های AR

زیبا سازی خانه در کنار هوشمند سازی، نهایت لوکس بودن:

 • استفاده از مجسمه های شناور و معلق الکترومغناطیسی در هوا با سایز های مختلف
 • مانیتور هوشمند تمام صفحه ی لمسی بر روی دیوار یا میز
 • نورپردازی هوشمند با بلوک های رنگی نور با نهایت زیبایی
 • روف گاردن های منحصر به فرد و هوشمند
 • وسایل بازی هوشمند برای بزرگسال و کودکان

ارزش افزوده های اقتصادی برای کارفرمایان به اختصار:

 • افزایش قیمت باغ ویلاها به سبب افزایش امکانات رفاهی و فنی
 • افزایش بازار هدف و تسهیل در فروش به سبب ایجاد تمایز های منحصر به فرد با خانه های معمولی
 • کسب اعتبار معنوی به منظور ارائه ی خدمات با کیفیت و ادای دین به مردم کشور

نتیجه گیری:

سفارش خانه های هوشمند به دلیل مزیت بهینه سازی آن در مصرف انرژی های آب، برق و گاز پتانسیل آن را دارد که در آینده ای نه چندان دور به یک اصل اساسی و یک قانون ملی در مسکن و شهرسازی تبدیل شود.
وجود نیاز آن به همراه مزایای اقتصادی که دارد میتواند در کنار خدمت رسانی به مردم شهر و کشور، درآمد های اقتصادی بسیاری را برای کارفرمایان ان پروژه به ارمغان آورد.
هلدینگ دی میک یا شرکت برونتاب انرژی با عنایت پروردگار و توان حداکثری خود با بیش از ۲۰۰ متخصص از ایران زمین، قصد دارد با تلاشی صادقانه این اهداف شامخ را راه اندازی کند و در راستای خدمت به اقتصاد این کشور در زمینه ی هوشمند سازی و در پی آن رفاه جامعه گامی بزرگ بردارد.

به بالای صفحه بردن